2008

  1. 雙人行/Hand in Hand (傣族舞蹈(双人舞)/Dai Minority Dance (Duo)) Jacqueline Wong & Ryan Lowe 美國Dance Magic 國際舞蹈比賽高級組最高分數獎及獎學金
    U.S.A.  Dance Magic Competition Advanced Level Highest Score Award with a scholarship

2009

  1. 詩的隨想/Ballad of My Heart (漢族民間舞蹈(獨舞)/Han Folk Dance (Solo)) Sally Cai
    第九屆中國桃李杯青年舞蹈比賽優秀作品獎
    9th China Taoli Cup Dance Competition Outstanding Award
  2. 愛/Lover Embrace (蒙古族舞蹈(双人舞)/Mongolian Dance (Duo)) Jacqueline Wong & Ryan Lowe
    第九屆中國桃李杯青年舞蹈比賽優秀作品獎
    9th China Taoli Cup Dance Competition Outstanding Award
  3. 相和/Harmony (現代古典舞蹈(群舞)/Modern Chinese Classical Dance (Group))
    第九屆中國桃李杯青年舞蹈比賽優秀作品獎
    9th China Taoli Cup Dance Competition Outstanding Award
  4. 有一個美麗的地方/Beautiful Maidens (傣族舞蹈(群舞)/Dai Minority Dance (Group))
    第九屆中國桃李杯青年舞蹈比賽優秀作品獎
    9th China Taoli Cup Dance Competition Outstanding Award
  5. 說唱臉譜/Chinese Opera (漢族民間舞蹈(群舞)/Han Folk Dance (Group))
    第九屆中國桃李杯青年舞蹈比賽優秀作品獎
    9th China Taoli Cup Dance Competition Outstanding Award
  6. 哥像月亮天上走/Lover’s Serenade (漢族民間舞蹈(群舞)/Han Folk Dance (Group))
    第九屆中國桃李杯青年舞蹈比賽優秀作品獎
    9th China Taoli Cup Dance Competition Outstanding Award
  7. 彝山奏鳴/Rhapsody of Yi Mountain (彝族舞蹈(群舞)/Yi Minority Dance (Group))
    第九屆中國桃李杯青年舞蹈比賽優秀作品獎
    9th China Taoli Cup Dance Competition Outstanding Award

2010

  1. 愛/Lover Embrace (蒙古族舞蹈(双人舞)/Mongolian Dance (Duo)) Jacqueline Wong & Ryan Lowe
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽全場總冠軍及1000美元獎學金
    U.S.A.  Dance Magic Competition Overall Champion with US$1000 scholarship

2011

  1. 詩的隨想/Ballad of My Heart (漢族民間舞蹈(獨舞)/Han Folk Dance (Solo)) Sally Cai
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽高級組最高分數獎及獎學金
    U.S.A.  Dance Magic Competition Advanced Level Highest Score Award with a scholarship

2013

  1. 月光下的舞影/Dancing in the Moonlight (傣族舞蹈(獨舞)/Dai Minority Dance (Solo)) Angel Chen
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽高級組最高分數獎及獎學金
    U.S.A.  Dance Magic Competition Advanced Level   Highest Score Award with a scholarship
  2. 說唱臉譜/Chinese Opera (漢族民間舞蹈(群舞)/Han Folk Dance (Group))
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽超高級組群舞最高分數獎
    U.S.A.  Dance Magic Competition Accelerated Advanced Level Group Dance Highest Score Award
  3. 愛的旋律/Melody of Love (現代舞(獨舞)/Modern Dance (Solo)) Teresa Hsieh
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽中級組16-21歲獨舞第一名
    U.S.A.  Dance Magic Competition Intermediate Level Solo Dance 16 – 21 years age group First Place
  4. 雙飛/Butterflies (古典舞(双人舞)/Classical Dance (Duo)) Rida Wang & Kenneth Ng
    a) 美國Dance Magic 國際舞蹈比賽中級組13-15歲双人舞第一名
    U.S.A.  Dance Magic Competition Intermediate Level Duo Dance 13 – 15 years age group First Place
    b) 素里舞蹈節民族舞13-15歲双人舞第一名
    Surrey Dance Festival Duo Dance 13 – 15 years age group First Place
  5. 藏娃娃/ Tibetan Children (藏族舞蹈(双人舞)/ Tibetan Dance (Duo)) Dawa Hua-yang & Ethan LI
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽初級組9-10歲双人舞第一名
    U.S.A.  Dance Magic Competition Beginner Level Duo Dance 9-10 years age group First Place
  6. 生于死之前/ Spirit of Life (現代舞(群舞)/ Modern Dance (Group))
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽超高級組16-21歲群舞第一名
    U.S.A.  Dance Magic Competition Accelerated Advanced Level Group Dance 16 – 21 years group First Place
  7. 美麗的孔雀/Beautiful Peacock (傣族舞蹈(獨舞)/Dai Minority Dance (Solo)) Dawa Hua-yang
    素里舞蹈節民族舞7歲獨舞第一名及獎學金
    Surrey Dance Festival Solo Dance 7 years age group First Place with a scholarship
  8. 蓮花瓣兒/ Lotus (古典舞(双人舞)/ Dun Huang Dance (Duo)) Leanne Chang & Ronald Chang
    素里舞蹈節民族舞8歲双人舞第一名及獎學金
    Surrey Dance Festival Duo Dance 8 years age group First Place with a scholarship
  9. 寸鞋/Inch Shoes (滿族舞蹈(獨舞)/Man Minority Dance (Solo))
    素里舞蹈節民族舞13-15歲獨舞第一名
    Surrey Dance Festival Solo Dance 13-15 years age group First Place
  10. 詩的隨想/Ballad of My Heart (漢族民間舞蹈(獨舞)/Han Folk Dance (Solo)) Sally Cai
    素里舞蹈節民族舞16-20歲獨舞第一名
    Surrey Dance Festival Solo Dance 16-20 years age group First Place

2014

  1. 美麗的孔雀/Beautiful Peacock (傣族舞蹈(獨舞)/Dai Minority Dance (Solo)) Dawa Hua-yang
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽初級組6-8歲獨舞第一名及評判最喜愛獎
    U.S.A.  Dance Magic Competition Beginner Level Solo Dance 6-8 years age group First Place
    & Judge’s Favourite Award
  2. 莫高女神/Ribbon Fairy (敦煌舞蹈(獨舞)/Dun Huang Dance (Solo)) Betty Lu
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽高級組16-21歲獨舞第一名及評判最喜愛獎
    U.S.A.  Dance Magic Competition Advanced Level  Solo Dance 16-21 years age group First Place
    & Judge’s Favourite Award
  3. 水/Fetching Water (傣族舞蹈(獨舞)/Dai Minority Dance (Solo)) Rida Wang
    美國國際舞蹈比賽中級組13-15歲獨舞第一名
    U.S.A. Dance Magic Competition  Intermediate Level Solo Dance 13-15 age group First Place
  4. 蓮花瓣兒/ Lotus (古典舞(双人舞)/ Dun Huang Dance (Duo)) Leanne Chang & Ronald Chang
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽初級組9-10歲双人舞第一名
    U.S.A.  Dance Magic Competition Beginner Level Duo Dance 9-10 years age group First Place
  5. 面紗/Veil of Love (傣族舞蹈(双人舞)/Dai Minority Dance (Duo)) Teresa Hsieh & Kenneth Ng
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽高級組16-21歲双人舞第一名
    U.S.A.  Dance Magic Competition Advanced Level Duo Dance 16-21 years age group First Place
  6. 金馬鹿/Golden Deer Dance (傣族舞蹈(群舞)/Dai Minority Dance (Group))
    美國Dance Magic 國際舞蹈比賽初級組9-10歲群舞第一名
    U.S.A.  Dance Magic Competition Beginner Level Group Dance 9-10 years age group First Place
  7. 跳吧!拉薩/Lhasa, Let’s dance (藏族舞蹈(群舞)/Tibetan Dance (Group))
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽高級組16-21歲群舞第一名
    U.S.A. Dance Magic Competition Advanced Level Group Dance 16 – 21 years age group First Place
  8. 朝鮮之春/Celebration of Spring (朝鮮族舞蹈/Chao Xian Minority Dance)
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽高級組16-21歲群舞第二名
    U.S.A. Dance Magic Competition Advanced Level Group Dance 16 – 21 years age group Second Place
  9. 詩的隨想/Ballad of My Heart (漢族民間舞蹈(獨舞)/Han Folk Dance (Solo)) Sally Cai
    文化中國全球華人中華才藝(舞蹈)大賽溫哥華賽區獨舞冠軍
    Global Chinese Dance Competition (Vancouver) Solo Dance Champion
  10. 長鼓舞/Long Drum Dance(朝鮮族舞蹈/Chao Xian Minority Dance) Claire Li
    a) 文化中國全球華人中華才藝(舞蹈)大賽溫哥華賽區獨舞亞軍
    Global Chinese Dance Competition (Vancouver) Solo Dance First Runner-up
    b) 文化中國全球華人中華才藝(舞蹈)大賽單雙三組十佳表演獎
    Global Chinese Dance Competition Top 10 Dance Award

2015

  1. 竇娥冤/The Phantom of Sorrow (傳統古典舞蹈(獨舞)/Traditional Classical Dance (Solo) Sally Cai
    2015巔峰舞蹈邀請大賽成年人中國獨舞第一名
    2015 Peak Invitational Burnaby Competition Adult Chinese Solo First Place
  2. 夢/Dream (傣族雙人舞/ Dai Minority Duo) Angel Chen & Kenneth Ng
    a) 2015巔峰舞蹈邀請大賽双人舞总冠軍及獎學金
    2015 Peak Invitational Burnaby Competition Duo Overall Champion and Scholarship
    b) 2015年美國國際舞蹈比賽超高級組16-21歲雙人舞第一名及評判最喜愛托舉獎
    2015 US Dance Magic Accelerated  Advanced Level 16-21 age Duo 1st Place and
    Judge’s Favourite Award for Best Lifts
  3. 過年啦!/Firecracker (漢族雙人舞蹈/Han Minority Duo) Leanne Chang & Ronald Chang
    2015巔峰舞蹈邀請大賽同齡組中國民族双人舞第一名
    2015 Peak Invitational Burnaby Competition Age Group Chinese Dance Duo First Place
  4. 草原狂舞/Dancing in the Prairie (蒙古舞蹈/Mongolian Dance)
    a) 2015巔峰舞蹈邀請大賽群舞第三高分數
    2015 Peak Invitational Burnaby Competition Group Dance Third Highest Score
    b) 2015素里舞蹈節民族群舞冠軍
    2015 Surrey Dance Festival International Folk Group Dance First Place
  5. 黃河頌/Ode to the Yellow River (現代舞蹈/Modern Dance)
    2015素里舞蹈節現代群舞冠軍
    2015 Surrey Dance Festival International Contemporary Group Dance First Place
  6. 彈起煙盒你就跳/Dance to the Beat (彝族舞蹈/Yi Minority Dance) Ladies Class
    2015巔峰舞蹈邀請大賽成年人中國群舞第一名
    2015 Peak Invitational Burnaby Competition Adult Chinese Group Dance First Place
  7. 草原,我的家/Mongolian Maidens (蒙古舞蹈/Mongolian Dance) Ladies Class
    2015素里舞蹈節成人民族群舞第二名
    2015 Surrey Dance Festival International Adult Group Dance Second Place

2016

  1. 茉莉花/ Jasmine (漢族群舞/Han Group Dance) 初二班Beginner 2 class
    a) 2016素里舞蹈節民族舞同齡組群舞第一名
    2016 Surrey Dance Festival International Folk Dance Age Group First Place
    b) 2016顛峰舞蹈邀請賽民族舞同齡組群舞第一名,Level 2十強,最佳編導獎
    2016 Peak Invitational Burnaby National Group Dance Age Group First Place ,
    Level 2 Top 10 Highest Score, Choreography Award
  2. 九兒/ Sacrifice for Love (漢族双人舞/Han Duo) Angel Chen & Kenneth Ng
    2016素里舞蹈節民族舞双人舞第一名
    2016 Surrey Dance Festival International Folk Dance Duo First Place
  3. 孔雀舞 /Soul of the Forest (傣族群舞/Dai Minority Group Dance) Higher Intermediate class
    2016素里舞蹈節民族舞群舞第一名
    2016 Surrey Dance Festival International Folk Group Dance First Place
  4. 阿佳卓瑪/Sisters(藏族群舞/Tibetan Group Dance) Ladies class
    a) 2016素里舞蹈節民族舞成年人群舞第一名
    2016 Surrey Dance Festival International Adult Group Dance First Place
    b) 2016顛峰舞蹈邀請賽成年人組最高分數冠軍
    2016 Peak Invitational Burnaby Adult Dance Highest Score First Place
  5. 大扇風韻/ Fan Dance (朝鮮族群舞/Chao Xian Group Dance) Ladies class
    a) 2016素里舞蹈節民族舞成年人群舞第二名
    2016 Surrey Dance Festival International Adult Group Dance Second Place
    b) 2016顛峰舞蹈邀請賽民族舞成年人群舞第四名
    2016 Peak Invitational Burnaby National Adult Group Dance Fourth Place
  6. 彈起煙盒你就跳/ Dance to the Beat (彝族群舞/Yi Minority Group Dance) Ladies class
    2016素里舞蹈節民族舞成年人群舞第三名
    2016 Surrey Dance Festival International Adult Group Dance Third Place
  7. 有一個美麗的地方 /Beautiful Maidens (傣族群舞/Dai Minority Group Dance) Ladies class
    a) 2016素里舞蹈節民族舞成年人群舞第三名
    2016 Surrey Dance Festival International Adult Group Dance Third Place
    b) 2016顛峰舞蹈邀請賽成年人組最高分數第四名
    2016 Peak Invitational Burnaby Adult Dance Highest Score Fourth Place
  8. 双人行/ Hand in Hand (傣族双人舞/Dai Minority Duo) Dawa Hua-yang & Ethan Li
    2016顛峰舞蹈邀請賽民族舞同齡組双人舞第一名
    2016 Peak Invitational Burnaby National Duo Age Group First Place
  9. 草原我的家/ Mongolian Maidens (蒙古族群舞/Mongolian Group Dance) Ladies class
    2016顛峰舞蹈邀請賽成年人組最高分數亞軍
    2016 Peak Invitational Burnaby Adult Dance Highest Score Second Place

2017

  1. 九兒/ Sacrifice for Love (漢族双人舞/Han Duo) Sarah Cheung & Kenneth Ng
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽超高級組双人舞总冠軍
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽超高級組最高分數獎及獎學金
    U.S.A.  Dance Magic Competition Accelerated Advanced Level Duo Dance Overall First Place
    U.S.A.  Dance Magic Competition Accelerated Advanced Level High Score First Place & Scholarship
  2. 說唱臉譜/Chinese Opera (漢族獨舞/Han Solo) Jessica Liang
    a) 素里市舞蹈比賽7歲獨舞第一名及獎學金
    Surrey Dance Festival Solo Dance 7 years age group First Place with a scholarship
    b) 美國Dance Magic國際舞蹈比賽初級級組獨舞总冠軍
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽初級組最高分數獎及獎學金
    U.S.A.  Dance Magic Competition Beginning Level Solo Dance Overall First Place
    U.S.A.  Dance Magic Competition Beginning Level High Score First Place & Scholarship
    c) 2017 新加坡國際“獅城杯”青少年才藝大賽舞蹈組金獎
    2017 Singapore International Cultural Arts Festival Dance Group Gold Award
  3. 跳吧/Let’s Dance (蒙古双人舞/Mongolian Duo) Dawa Hua-yang & Ethan Li
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽中級組民族双人舞冠軍
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽中級組双人舞总冠軍
    U.S.A.  Dance Magic Competition Intermediate Level Variety Duo Dance First Place
    U.S.A.  Dance Magic Competition Intermediate Level Duo Dance Overall First Place
  4. 敦煌仙姿/ Dun Huang Fairy (敦煌獨舞/Dun Huang Solo) Claire Li
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽成人級組民族獨舞冠軍
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽成人組总冠軍
    U.S.A.  Dance Magic Competition Adult Level Variety Solo Dance First Place
    U.S.A.  Dance Magic Competition Adult Level Overall First Place
  5. 白孔雀之舞/ White Peacock (傣族獨舞/Dai Minority Solo) Rida Wang
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽超高級組民族獨舞冠軍及評判最喜愛獎
    U.S.A.  Dance Magic Competition Accelerated Advanced Level Variety Solo Dance First Place
    & Judge’s Favourite Award
  6. 火鳳凰/ Red Phoenix (彝族獨舞/Yi Minority Solo) Venessa Li
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽高級組民族獨舞冠軍
    U.S.A.  Dance Magic Competition Advanced Level Variety Solo Dance First Place
  7. 面紗舞/ Veil Dance (傣族群舞/Dai Minority Group) Beginner 2 Class
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽中級組民族群舞冠軍
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽中級組群舞总冠軍
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽中級組最高分數獎第二名及獎學金
    U.S.A.  Dance Magic Competition Intermediate Level Variety Group Dance First Place
    U.S.A.  Dance Magic Competition Intermediate Level Group Dance Overall First Place
    U.S.A.  Dance Magic Competition Intermediate Level High Score Second Place & Scholarship
  8. 茉莉花/ Jasmine (漢族群舞/Han Group Dance) Beginner 2 class
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽中級組民族群舞第二名
    U.S.A.  Dance Magic Competition Intermediate Level Variety Group Dance Second Place
  9. 雨中花/ Blossom in the Rain (漢族群舞/Han Group Dance) Beginner 2 class
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽中級組民族群舞第三名
    U.S.A.  Dance Magic Competition Intermediate Level Variety Group Dance Third Place
  10. 希望的田野上/ Golden Harvest (漢族群舞/Han Group Dance) Intermediate Class
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽中級組民族群舞冠軍
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽中級組最高分數獎第三名及獎學金
    U.S.A.  Dance Magic Competition Intermediate Level Variety Group Dance First Place
    U.S.A.  Dance Magic Competition Intermediate Level High Score Third Place & Scholarship
  11. 詩的隨想/Ballad of My Heart (漢族民間舞蹈/Han Group Dance)
    Ashley, Diane, Gloria, Judy, Kimberley, Sonia
    a) 美國Dance Magic國際舞蹈比賽高級組民族群舞冠軍
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽高級組群舞总冠軍
    U.S.A.  Dance Magic Competition Advanced Level Variety Group Dance First Place
    U.S.A.  Dance Magic Competition Advanced Level Group Dance Overall First Place
    b) 2017 新加坡國際“獅城杯”青少年才藝大賽舞蹈組特等獎
    2017 Singapore International Cultural Arts Festival Dance Group Special Award
  12. 雨絲/ Caught in The Rain (彝族群舞/Yi Minority Group Dance) Advanced Class
    a) 美國Dance Magic國際舞蹈比賽超高級組民族群舞冠軍
    U.S.A.  Dance Magic Competition Accelerated Advanced Level Variety Group Dance First Place
    b) 2017 新加坡國際“獅城杯”青少年才藝大賽舞蹈組金獎
    2017 Singapore International Cultural Arts Festival Dance Group Gold Award
  13. 金色的孔雀 /Beautiful Peacocks (傣族群舞/Dai Minority Group Dance) Advanced Class
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽超高級組民族群舞亞軍
    U.S.A.  Dance Magic Competition Accelerated Advanced Level Variety Group Dance Second Place
  14. 阿佳卓瑪/Sisters (藏族群舞/Tibetan Group Dance) Ladies class
    美國Dance Magic國際舞蹈比賽成人級組群舞冠軍
    U.S.A.  Dance Magic Competition Adult Level Group Dance First Place
  15. 袖舞春秋/ Water Sleeves (中國古典舞/Classical Group Dance) Ladies class
    a) 美國Dance Magic國際舞蹈比賽成人級組群舞冠軍
    U.S.A.  Dance Magic Competition Adult Level Group Dance First Place
    b) 2017巔峰舞蹈邀請大賽成年人群舞第一名
    2017 Peak Invitational Burnaby Competition Adult Group Dance First Place
  16. 敦煌妙樂 /Melody of Dun Huang (敦煌獨舞/Dun Huang Solo) Diane Liu
    2017 新加坡國際“獅城杯”青少年才藝大賽舞蹈組特等獎
    2017 Singapore International Cultural Arts Festival Dance Group Special Award
  17. One Last Time (Lyrical Duo) Dawa Hua-yang & Teresa Hsieh
    2017 新加坡國際“獅城杯”青少年才藝大賽舞蹈組金獎
    2017 Singapore International Cultural Arts Festival Dance Group Gold Award

2018

  1. 戰與和/Sisters in Arms (漢族双人舞/Han Duo) Sarah Cheung & Teresa Hsieh
    2018素里舞蹈節民族舞双人舞第一名
    2018 Surrey Dance Festival National Duo First Place
  2. 水中月/Reflection of the Moon (傣族獨舞/Dai Minority Solo) Sarah Cheung
    2018素里舞蹈節民族舞獨舞第二名
    2018 Surrey Dance Festival National Solo Second Place
  3. 草原的歡樂/Mongolian Girl (蒙古獨舞/Mongolian Solo) Dawa Hua-yang
    a) 2018顛峰舞蹈邀請賽民族舞獨舞第一名
    2018 Peak Invitational National Solo Age Group First Place &  Exceptional Performance Award
    b) 2018中日國際青少年文化藝術大賽舞蹈組金獎
    2018 Japan International Arts Festival Dance Group Gold Award
  4. 百褶裙/Pleated Skirt (彝族三人舞/Yi Minority Trio) Dawa Hua-yang, Emily Tien, Yoshier Hu
    2018顛峰舞蹈邀請賽民族舞双人/三人舞第一名
    2018 Peak Invitational National Duo/Trio Age Group First Place
  5. One Last Time (LyricalGroup) Angela Lu, Dawa Hua-yang, Emily Tien, Jessica Li, Trixie Chan, Yoshier Hu
    a) 2018 Peak Invitational Level 3 Lyrical Group Dance Age Group Second Place
    b) 2018中日國際青少年文化藝術大賽金獎
    2018 Japan International Arts Festival Dance Group Gold Award
  6. 雨絲/Caught in the Rain (彝族群舞/Yi Minority Group Dance) Advanced Class
    2018顛峰舞蹈邀請賽Level 4群舞总冠軍及獎學金
    2018 Peak Invitational Level 4 Group Dance Overall First Place & Scholarship
  7. 采薇/Blossom (漢族舞蹈/Han Group Dance) Ladies Class
    2018顛峰舞蹈邀請賽成人民族舞舞第一名 & Spirit Award
    2018 Peak Invitational Adult National Dance First Place & Spirit Award
  8. 表花/Pretty Girl (古典兒童舞蹈/Classical Children Dance) Jessica Liang
    2018中日國際青少年文化藝術大賽特等獎
    2018 Japan International Arts Festival Dance Group Special Award
  9. 天邊/Blue Sky (抒情双人舞/Lyrical Duo) Dawa Hua-yang & Ronald Chang
    2018中日國際青少年文化藝術大賽特等獎
    2018 Japan International Arts Festival Dance Group Special Award
  10. 時間都去哪兒了/Time (當代舞蹈/Contemporary Dance) Intermediate Class
    2018中日國際青少年文化藝術大賽金獎
    2018 Japan International Arts Festival Dance Group Gold Award
  11. 小王子和小公主/Little Prince & Little Princesses(傣族/Dai Minority Dance) Intermediate Class
    2018中日國際青少年文化藝術大賽金獎
    2018 Japan International Arts Festival Dance Group Gold Award
  12. 天山的春天/Spring in Tian Shan (維吾爾族舞蹈/Wei Wu Er Minority Dance) Intermediate Class
    2018中日國際青少年文化藝術大賽金獎
    2018 Japan International Arts Festival Dance Group Gold Award

2019

  1. 美麗的孔雀/Beautiful Peacock (傣族獨舞/Dai Minority Solo) Emma Zhou
    2019素里舞蹈節民族舞獨舞第一名
    2019 Surrey Dance Festival National Solo First Place
  2. 表花/Pretty Girl (古典兒童舞蹈/Classical Children Dance)
    Dora Yao, Emma Gao, Emma Zhou, Jessica Liang
    2019顛峰舞蹈邀請賽Level 2 群舞最高分數第一名
    顛峰舞蹈決賽 Level 1 & 2 总季軍
    2019 Peak Invitational Level 2 Group Dance High Score First Place
    Peak Challenge Level 1 & 2 Overall Third Place
  3. 天邊/Blue Sky (抒情双人舞/Lyrical Duo) Dawa Hua-yang & Ronald Chang
    2019顛峰舞蹈邀請賽Level 3双人/三人舞最高分數第一名
    2019 Peak Invitational Level 3 Duo/Trio Dance High Score First Place
  4. 時間都去哪兒了/Time (當代舞蹈/Contemporary Dance) Intermediate Class
    2019顛峰舞蹈邀請賽Level 3 Lyrical群舞第一名& Spirit Award
    2019 Peak Invitational Level 3 Lyrical Group Dance First Place & Spirit Award
  5. 天山的春天/Spring in Tian Shan (維吾爾族舞蹈/Wei Wu Er Minority Dance) Intermediate Class
    2019顛峰舞蹈邀請賽Level 3民族舞群舞第一名及編導獎
    2019 Peak Invitational Level 3 National Group Dance First Place & Choreography Award
<span>%d</span> bloggers like this: